Słownik e-marketingu

Click fraud
 

Click fraud

Click fraud jest to zjawisko nieuczciwych albo fałszywych kliknięć w link sponsorowany (lub inną formę reklamy) rozliczany w modelu PPC (CPC). Ma ono na celu wygenerowanie wyższych kosztów konkurencyjnym reklamodawcom.

System Google Adwords przeciwdziała tego rodzaju nieetycznym działaniom za pomocą systemu wykrywającego nieprawidłowe kliknięcia. Zabezpieczenia są 3-stopniowe:

  1. Niektóre kliknięcia wychwycone od razu jako click fraud nie są w ogóle zliczane, nie pojawiają się w raportach, a reklamodawca nie jest za nie obciążany (dlatego nie powoduje dodatkowych kosztów klikanie raz za razem w tę samą reklamę z odświeżaniem wyników wyszukiwania)
  2. Za nieprawidłowe kliknięcia historyczne wykrywane po czasie Google zwraca reklamodawcy pieniądze zasilając jego konto AdWords (tzw. korekta jakości kliknięć).
  3. Indywidualne przypadki budzące podejrzenia można zgłaszać do Google w celu ich wyjaśnienia.

Niezależne badania wykazują, że ogólny poziom zjawiska nieuczciwych kliknięc wynosi ok. 10 - 15% wszystkich kliknięć zrealizowanych w ramach kampanii rozliczanych za kliknięcia (zob. Click Fraud Index).

» powrót do listy haseł

Reklama w Internecie

e-mail: biuro@topads.pl

topads.pl

ul. Bukowskiego 178/2
52-418 Wrocław

tel. +48 71 718 16 83
faks +48 71 718 14 03

certyfikat Google AdWords
 

Oferta topads.pl to przede wszystkim linki sponsorowane Google AdWords, reklama Facebook oraz pozycjonowanie w Google. Linki sponsorowane i pozycjonowanie to jednak nie wszystko. Nasza oferta to kompleksowa reklama w internecie, a w szczególności reklama w wyszukiwarkach.

Polecamy: hosting, domeny, pozycjonowanie.

Reklama w Internecie
nie zna granic

Wrocław . Warszawa . Kraków . Poznań . Gdańsk . Gdynia . Lublin

Polska . Niemcy . Rosja . Wielka Brytania . Irlandia . Hiszpania . Francja . USA

 

© topads.pl | Linki sponsorowane

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.