e-marketing

Kropka, która wpływa na skuteczność reklamy
 

Kropka, która wpływa na skuteczność reklamy

Reklama internetowa ma tę przewagę nad innymi formami reklamy, że wyposażona jest w standardzie w narzędzia analityczne pozwalające dokładnie monitorować przebieg każdej kampanii. Pozwala to również bawić się i testować skuteczność różnych pomysłów reklamowych. Ostatnio, w kampanii jednego z naszych Klientów udało nam się zaobserwować, jak jedna kropka we właściwym miejscu wpływa na CTR tekstu reklamowego.

Od jakiegoś czasu Google wyświetlając reklamy AdWords manipuluje ich układem. Jeśli reklama wyświetla się na górze strony wyników wyszukiwania, jej układ upraszczany jest do 3 zamiast 4 wierszy. Łączony jest albo tytuł z pierwszym wierszem tekstu, albo dwa wiersze tekstu prezentowane są w jednej linii. Google wybiera układ na podstawie znaków interpunkcyjnych kończących pierwszy wiersz tekstu reklamy. Jeśli wiersz ten kończy się kropką, całe zdanie dodawane jest do tytułu (po myślniku). Jeśli jest tam np. dwukropek, oba wiersze tekstu nie zostaną rozdzielone.

Co za różnica? Okazuje się, że zmiana układu może mieć kluczowe znaczenie dla skuteczności. W przypadku naszego Klienta układ "z kropką" (czyli dłuższy tytuł reklamy) okazuje się mieć CTR 20,62% a układ "bez kropki" (krótki tytuł, długi wiersz tekstu) znacznie mniej - 14,37%.

Tyle może być warta jedna odpowiednio postawiona kropka w tekście reklamy.

» powrót do listy artykułów

Reklama w Internecie

e-mail: biuro@topads.pl

topads.pl

ul. Bukowskiego 178/2
52-418 Wrocław

tel. +48 71 718 16 83
faks +48 71 718 14 03

certyfikat Google AdWords
 

Oferta topads.pl to przede wszystkim linki sponsorowane Google AdWords, reklama Facebook oraz pozycjonowanie w Google. Linki sponsorowane i pozycjonowanie to jednak nie wszystko. Nasza oferta to kompleksowa reklama w internecie, a w szczególności reklama w wyszukiwarkach.

Polecamy: hosting, domeny, pozycjonowanie.

Reklama w Internecie
nie zna granic

Wrocław . Warszawa . Kraków . Poznań . Gdańsk . Gdynia . Lublin

Polska . Niemcy . Rosja . Wielka Brytania . Irlandia . Hiszpania . Francja . USA

 

© topads.pl | Linki sponsorowane

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.