e-marketing

Jak (nie) reklamować się w Internecie na hasła konkurencji?
 

Jak (nie) reklamować się w Internecie na hasła konkurencji?

Dość często dostajemy zapytania od Klientów: czy mogę umieszczać swoje linki sponsorowane w wyszukiwarce Google przy nazwie konkurencji. Nasza odpowiedź jest zawsze taka sama: Technicznie w większości wypadków jest to możliwe, ale zdecydowanie odradzamy. Zgodnie z polskimi przepisami może to być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji. O słuszności naszego podejścia przekonaliśmy się czytając artykuł z Gazety Wyborczej na temat nieuczciwej reklamy jednej ze szkół wyższych.

Pomysł z reklamowaniem się z wykorzystaniem fraz kluczowych z nazwą konkurencji jest tematem dość niebezpiecznym. Firma Google restrykcyjnie podchodzi do reklamy pojawiającej się bezpośrednio na hasła konkurencji. Istnieją jednak techniczne możliwości, aby taka reklama się pojawiała na hasła konkurencji w sposób, który Google dopuszcza, ze względu na swój mechanizm dopasowań słów kluczowych (więcej na ten temat: mechanizm dopasowań słów kluczowych w Google Adwords). 

Dla przykładu, na liście słów kluczowych znajduje się fraza w dopasowaniu do wyrażenia "usługi pogrzebowe". Dzięki temu reklama wyświetla się na hasła "usługi pogrzebowe", "usługi pogrzebowe Styks" czy też "usługi pogrzebowe Gloria". A więc reklama firmy pogrzebowej będzie się również pojawiała, gdy internauta wpisze słowo kluczowe związane z konkurencją. Ten prostu zabieg powoduje, że reklamodawca przestrzegając wytycznych Google, może reklamować się na te hasła.

Firmy mogą bronić swoich znaków towarowych poprzez zgłoszenie zastrzeżenia do Google.

» powrót do listy artykułów

Reklama w Internecie

e-mail: biuro@topads.pl

topads.pl

ul. Bukowskiego 178/2
52-418 Wrocław

tel. +48 71 718 16 83
faks +48 71 718 14 03

certyfikat Google AdWords
 

Oferta topads.pl to przede wszystkim linki sponsorowane Google AdWords, reklama Facebook oraz pozycjonowanie w Google. Linki sponsorowane i pozycjonowanie to jednak nie wszystko. Nasza oferta to kompleksowa reklama w internecie, a w szczególności reklama w wyszukiwarkach.

Polecamy: hosting, domeny, pozycjonowanie.

Reklama w Internecie
nie zna granic

Wrocław . Warszawa . Kraków . Poznań . Gdańsk . Gdynia . Lublin

Polska . Niemcy . Rosja . Wielka Brytania . Irlandia . Hiszpania . Francja . USA

 

© topads.pl | Linki sponsorowane

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.