e-marketing

Internauci korzystali z wyszukiwarek 131 miliardów razy w grudniu 2009 roku
 

Internauci korzystali z wyszukiwarek 131 miliardów razy w grudniu 2009 roku

Przez cały grudzień ubiegłego roku internauci na świecie wysłali ponad 131 miliardów zapytań do wyszukiwarek, wynika z raportu comScore. W porównaniu z analogicznym okresem w 2008 roku, nastąpił wzrost liczby zapytań o 46% (z 89 do 131 miliardów zapytań). Jak wypadła wyszukiwarka Google w tym zestawieniu?

Google nadal pozostaje najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie. W grudniu 2009 roku internauci użyli jej 87,8 miliarda razy. Google Inc. zanotował tempo wzrostu na poziomie 58%!

Nadal najczęściej z wyszukiwarek korzystają Amerykanie, bo wygenerowali aż 22 miliardy zapytań w miesiącu grudniu 2009 roku. Drugim narodem co do ilości zapytań są Chińczycy, jednak tam liderem wśród wyszukiwarek nie jest firma Google, ale Baidu.com Inc. Dziwi natomiast brak Indii (trzeci według ilość ludności kraj na świecie) w pierwszej dziesiątce państw najczęściej korzystających z wyszukiwarek. Podium uzupełnia Japonia, której mieszkańcy "pytali" wyszukiwarkę 9,1 miliarda razy.

Interesujące jest zestawienie ilości zapytań internautów do liczby ludności danego kraju. Statystyczny Amerykanin w grudniu 2009 roku wysłał 74 zapytania do wyszukiwarek. Natomiast w Chinach stosunek wysłanych zapytań do liczby ludności wynosi niecałe 10. Przeciętny Japończyk skorzystał z wyszukiwarki 71 razy.

Wniosek nasuwa się prosty, społeczeństwa krajów zamożniejszych częściej korzystają z wyszukiwarki, jako źródła informacji. Najwięcej zapytań na mieszkańca generują Kanada (110 zapytań na mieszkańca) i Wielka Brytania (107 zapytań na mieszkańca). Średnia światowa wynosi 19 zapytań na mieszkańca.

Źródło: sprawnymarketing.pl

» powrót do listy artykułów

Reklama w Internecie

e-mail: biuro@topads.pl

topads.pl

ul. Bukowskiego 178/2
52-418 Wrocław

tel. +48 71 718 16 83
faks +48 71 718 14 03

certyfikat Google AdWords
 

Oferta topads.pl to przede wszystkim linki sponsorowane Google AdWords, reklama Facebook oraz pozycjonowanie w Google. Linki sponsorowane i pozycjonowanie to jednak nie wszystko. Nasza oferta to kompleksowa reklama w internecie, a w szczególności reklama w wyszukiwarkach.

Polecamy: hosting, domeny, pozycjonowanie.

Reklama w Internecie
nie zna granic

Wrocław . Warszawa . Kraków . Poznań . Gdańsk . Gdynia . Lublin

Polska . Niemcy . Rosja . Wielka Brytania . Irlandia . Hiszpania . Francja . USA

 

© topads.pl | Linki sponsorowane

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.